اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: اجرایی شدن سامانه جامع روابط کار حرکت ارزشمندی است که سرعت، دقت، نظارت، امنیت، سلامت و شفافیت را در حوزه روابط کار ارتقا می دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: اجرایی شدن سامانه جامع روابط کار حرکت ارزشمندی است که سرعت، دقت، نظارت، امنیت، سلامت و شفافیت را در حوزه روابط کار ارتقا می دهد.
محسن نیرومند در کارگاه آموزشی سامانه جامع روابط کار منطقه 5 کشور در اصفهان اظهار داشت: اجرایی شدن سامانه جامع روابط کار حرکت ارزشمندی است که سرعت، دقت، نظارت، امنیت، سلامت و شفافیت را در حوزه روابط کار ارتقا می دهد.

در ابتدای این نشست آموزشی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه با اشاره به وضعیت استان اصفهان گفت: در حال حاضراستان اصفهان جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر دارد و جمعیت شاغل آن  بالغ بر 1میلیون و 480 هزار نفر است.

 وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان اصفهان نسبت به سال گذشته 4.5 درصد کاهش یافته است افزود: در حال حاضر نرخ بیکاری استان در پاییز 98 برابر 11 درصد است که این کاهش نرخ بیکاری بر اثر افزایش بارندگی های یک سال اخیر و رونق گرفتن کشاورزی در سطح استان است.

نیرومند همچنین گفت: افزون بر 1 میلیون و 110 هزار نفر  بیمه شده تأمین اجتماعی در استان وجود دارد  که با احتساب  بیمه شدگان تبعی و مستمری بگیران  می توان گفت65 درصد جمعیت استان را جامعه کارگری تشکیل می دهد.

وی افزود: 10درصد جمعیت بیمه شده کشور، 10 درصد شکایات کارگری و کارفرمائی و 10 درصد تشکل های کارگری و کارفرمایی از کل کشور در استان اصفهان قرار دارد.

نیرومند در خصوص آمار مراجع حل اختلاف کار اصفهان اظهار داشت:  در حال حاضر39 هیأت تشخیص و21 هیأت حل اختلاف و بیش از 400 نفر نماینده کارگر و کارفرما  در سطح استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از 30 هزار دادخواست کارگری و کارفرمایی  مورد بررسی قرارر می گیرد افزود: در سال گذشته  29 هزار  رأی صادر شده که از این تعداد 6 هزار و 165 رأی به صورت سازشی بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و ر فاه اجتماعی استان اصفهان ضمن قدر دانی از تلاش و دقت عمل کارشناسان حوزه روابط کار گفت: در سال 97 یک هزار و 188 دادخواست به دیوان عدالت اداری ارسال شده که از این تعداد 1 هزار و 5 رأی توسط دیوان عدالت اداری تأیید شده است.

نیرومند در خصوص سامانه جامعه روابط کار گفت: اجرایی شدن  این سامانه حرکت ارزشمندی است که سرعت، دقت، نظارت، امنیت، سلامت و شفافیت را در حوزه روابط کار ارتقا می دهد.

 این کارگاه آموزشی دو روزه با حضور 60 نفر از مدیران و کارشناسان روابط کار استان های فارس ، چهار محال و بختیاری،  کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان و خوزستان در سالن اجتماعات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان برگزار شد.

۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶