اخبار

کارگاه آموزشی سامانه جامع روابط کارمنطقه 2 کشور درمشهد برگزارشد

کارگاه آموزشی سامانه جامع روابط کارمنطقه 2 کشور درمشهد برگزارشد

کارگاه آموزشی سامانه جامع روابط کارمنطقه 2 کشور با حضور استانهای خراسان رضوی،شمالی و جنوبی درمشهدبرگزارشد

کارگاه آموزشی سامانه جامع روابط کار با حضور کوروش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،محمد سنجری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، مدیران، روسا و کارشناسان روابط کار استان های خراسان شمالی،جنوبی و رضوی برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی  یزدان طی سخنانی گفت: زیرسامانه های ثبت شکایات و رسیدگی هیات تشخیص  سامانه جامع روابط کار در حال حاضر آماده بهره برداری است و ظرف چند روز آتی در استان خراسان رضوی هم برای تسهیل و بهره برداری کارگران و کارفرمایان به صورت پایلوت آغاز خواهد شد .

وی در خصوص مزیت های پیش بینی شده این سامانه گفت: جامعه کارگری و کارفرمایی با استفاده از این سامانه علاوه بر کاهش تردد و مراجعات حضوری از اطاله دادرسی نیز جلوگیری و تسریع در رسیدگی و نتیجه را در پی خواهد داشت .

 وی همچنین گفت :جامعه کارگری کارفرمایی در این سامانه ارتباط غیر حضوری تمام فرآیندهای خدمات حوزه معاونت روابط کار به۴۷زیر سامانه و آیتم پیش‌بینی شده می‌تواند به واقع مورد استفاده قرار گیرد، یعنی بدون اینکه مراجعه حضوری با حوزه‌های زیر مجموعه وزارت کار داشته باشد باعث بهره وری بیشتر و کاهش مراجعات متعدد فیزیکی به ادارات تابعه در سامانه الکترونیک مهیا خواهد شد.

وی افزود :سوابق در پرونده الکترونیکی هم کارگران و کارفرمایان مادام العمر وجود دارد و مفقود شدن مدارک وبا هر رویدادى ویا جابجایى فیزیکى ادارات ونقل ومکان اسنادى باوجود سامانه جامع روابط کار دچار مشکل مفقود شدن مدارک و اوراق پرونده به دلیل الکترونیکى بودن نخواهد شد

یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به حفظ سلامت کارشناسان و کارکنان حوزه راوابط کار اعلام کرد:سامانه جامع روابط کار را در استانها پیگیری خواهیم کرد تا انشاءا... این سامانه به یک بلوغ و ظهور کامل برسد چرا که اعتقاد داریم اساس کار این سامانه بر شفافیت و سلامت اداری پایه گذاری شده است و قطعاً از بروز فساد در این حوزه جلوگیری خواهد کرد.

در این دوره آموزشی کورش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تأکید بر اهمیت عملیاتی شدن سامانه جامع روابط کار گفت: در فاز دوم آموزش منطقه ای سامانه جامع روابط کار، استان خراسان رضوی را به عنوان استان معین جهت برگزاری این دوره آموزشی انتخاب کردیم که امیدوارم بتوانیم با عزمی جدی نسبت به پیشرفت امور سامانه بیش از پیش فعالیت کنیم

وی در خاتمه گفت:کارشناسان و افراد با تجربه و شایسته ای در حوزه روابط کار استانها وجود دارند که امیدواریم با همدلی و آسیب شناسی لازم از نظرات و پیشنهادات آنها بتوانیم در کارگروه های بعدی در استانهای مختلف استفاده نماییم.

۱۵ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵