اخبار

ثبت نام جامعه کارگری و کارفرمایی در «سامانه جامع روابط کار» صرفاً برای استان تهران در مرحله اول از روز شنبه مورخ 97/5/27 از طریق دفاتر اعلامی پیشخوان دولت آغاز شد.

ثبت نام جامعه کارگری و کارفرمایی در «سامانه جامع روابط کار» صرفاً برای استان تهران در مرحله اول از روز شنبه مورخ 97/5/27  از طریق دفاتر اعلامی پیشخوان دولت آغاز شد.

ثبت نام جامعه کارگری و کارفرمایی در سامانه جامع روابط کار صرفا برای استان تهران در مرحله اول از روز شنبه از طریق دفاتر اعلامی پیشخوان دولت آغاز شد. در این سامانه حدود ۳۰ خدمت در حوزه روابط کار، هم برای کارگران و هم برای کارفرمایان پیش بینی شده که در فاز نخست دو زیرسامانه «ثبت الکترونیکی دادخواست کارگران» و «ثبت قراردادهای نیروی کار توسط کارفرمایان» راه اندازی می شود. کارگران و کارفرمایان باید فقط برای یکبار با در دست داشتن مدارک هویتی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعهو پس ازتشکیل پرونده نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد خود اقدام کنند. تعرفه ثبت نام در این سامانه برای کارگران ۵ هزار تومان و برای کارفرمایان نیز ۶ هزار تومان تعیین شده است.

روند ثبت نام و مدارک لازم جهت احراز هویت

گام اول-مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با در دست داشتن مدارک زیر:

الف-کارگران و اشخاص مستقل: کارت ملی و کارت پایان خدمت. کد فراگیر اتباع برای کارگران اتباع بیگانه.

ب- کارفرمایان حقیقی: کارت ملی، کارت پایان خدمت وگواهی جواز کسب.

ج- کارفرمایان حقوقی: کارت ملی و آخرین روزنامه رسمی ثبت شرکت.

گام دوم-ثبت اطلاعات در دفاتر پیشخوان دولت و دریافت رمز عبور سامانه از طریق پیامک.

گام سوم-تکمیل اطلاعات و انتخاب نوع خدمت و پیگیری آن از طریق ورود به سامانه جامع روابط کار به نشانی http://srkar.mcls.gov.ir/.

گام چهارم- ورود به سامانه جامع روابط کار به نشانی ذیل از طریق نام کاربری و کلمه عبور:

نشانی سامانه جامع روابط کار:

SRKAR.IR

SRKAR.MCLS.GOV.IR

فهرست دفاتر ارائه دهنده خدمات ثبت نام:

فهرست دفاتر پیشخوان استان تهران برای تشکیل پرونده و ثبت نام از کارگران و کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار را می توانید اینجا مشاهده کنید. البته قرار است تعداد این دفاتر پس از تامین زیر ساخت های لازم افزایش یابد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۰۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید